• 24gru
        • 23gru
            • KARTKA DLA KAŻDEGO

Tuż przed świętami klasa 3a wybrała się na spacer po Suwałkach w celu wręczenia napotkanym przechodniom własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych. Dzieci chciały w ten sposób życzyć wszystkim wesołych, spokojnych świąt. Udało nam się również wywołać uśmiechy na twarzach, a nawet wzruszenie, co cieszy nas wyjątkowo mocno.

• 23gru
        • 21gru
            • Piernikowa lekcja angielskiego

Dzisiaj (19.12.2023) na języku angielskim uczniowie klasy 1a obejrzeli The Gingerbread Man, starą angielską bajkę o piernikowym ludziku, który uciekł z piekarnika. :) Once upon a time, many years ago, a little old woman and a little old man lived on a farm.(…) But the gingerbread man ran along the road, singing.

Na zakończenie, nie mogło zabraknąć poczęstunku piernikami :)

• 21gru
        • 20gru
            • Zbiórka karmy

W dniu 14 grudnia 2023 r. odwiedziła nas suczka Safona wraz ze swoim Opiekunem. W tym dniu została przekazana uzbierana przez uczniów naszej szkoły karma dla zwierząt z Fundacji Zwierzęta Niczyje. Akcja zbiórki karmy została zorganizowana przez Mały Samorzad Uczniowski SP9. Dziękujemy wszystkim uczniom, ich Rodzicom oraz wychowawcom za zaangażowanie w naszą akcję. Z przyjemnością informujemy, że taka akcja nie była jednorazowa i z wielką chęcią będziemy dalej wspierać naszych czworonożnych przyjaciół z Fundacji Zwierzęta Niczyje.Opiekunowie MSU: Małgorzata Kuriata-Saulewicz i Grażyna Sadowska

• 19gru
            • ŚWIATŁO BETLEJEMSKIE

Jak co roku do naszej szkoły trafiło Betlejemskie Światło Pokoju przyniesione przez Harcerzy. Płomień, zapalony w grocie betlejemskiej, za sprawą skautów z całego świata przemierza długą drogę, by poprzez kraje i kontynenty dotrzeć m.in. do Polski. Od tego ognia zapalane są teraz świece, które trafiają do wielu środowisk, instytucji i domów. Betlejemskie Światło Pokoju, jak sama nazwa wskazuje, jest symbolem pokoju. W tym roku ma też dać światu nową nadzieję, pełną ciepła i miłości, która ma moc rozświetlić naszą codzienność blaskiem nowości lepszego życia. Dziękujemy i niech to światło rozpromienia nas wszystkich.

• SERCE ZA ODWAGĘ

Klasa 3a wzięła udział w akcji organizowanej przez Fundację Pamięci Narodów  „Serce za odwagę”. Inicjatywa polega na stworzeniu kartek świątecznych, które w okresie przedświątecznym trafią do weteranów walczących podczas II Wojny Światowej. Mamy nadzieję, że czytając nasze życzenia, pojawią się uśmiechy na ich twarzach.

• 18gru
            • Mikołaj człowiek o niezłomnej wierze- konkurs

W grudniu klasa 3a wzięła udział w konkursie filmowym "Mikołaj człowiek o niezłomnej wierze". Mimo tego, że nie udało się stanąć na podium, czujemy ogromną satysfakcję i radość, że mogliśmy stworzyć film i spróbować swoich możliwości. Dla wielu z nas nie było to łatwe i wymagało przełamania lęku oraz dużego nakładu pracy.

Do obejrzenia naszej twórczości zapraszamy do szkolnego biuletynu już pod koniec grudnia.

• Lekcja o herbie miasta

Dzieci z klasy 3A i 3C miały okazję wziąć udział w lekcji o herbie Suwałk, która poprowadziła Grażyna Serafin. Dzieci z ochotą uczestniczyły w rozmowach o znaku identyfikacji miasta. Opowieściom towarzyszyło wiele rekwizytów, typu magiczny kuferek, który wywoływał tajemnicze wrażenie i zaciekawiał. Dzieci wysłuchały opowieści o założycielach miasta, wigierskich Kamedułach oraz rzece Czarna Hańcza. Poznały też co powinien zawierać herb oraz w sposób jak najbardziej ogólny o zasadach obowiązujących w heraldyce, które pozwalają na opracowanie herbu lub jego zmianę. Chętnie odpowiadały na pytania i same je zadawały. Na zakończenie spotkania wszyscy mieli okazję namalować aktualny herb miasta i porównać go już z nieaktualnym.

Dziękujęmy serdecznie Pani Grażynie Serafin za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji!

• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

12 grudnia 2023 roku odbył się wspaniały Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Uczestnicy mogli nabyć na stoiskach stroiki, ozdoby świąteczne i słodkie wypieki. Wszyscy włożyli wiele pracy i serca w jego przygotowanie. Rodzice bardzo się zaangażowali z czego ogromnie się cieszymy. Wszystkim serdecznie i z całego serca bardzo dziękujemy!

Grażyna Sadowska

Małgorzata Kuriata-Saulewicz

• RODZINNE KOLĘDOWANIE 2023

11 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się, już kolejna edycja Rodzinnego Kolędowania. Można bez wahania powiedzieć, że był to magiczny czas. Spotkanie przygotowała klasa 3a wraz z Panią Karoliną Romanowską i Natalią Szczerbowską. Całość poprowadziły Anna Krok i Oliwia Pietruszewska. Wieczór rozpoczął występ organizatorów, zaprezentowali pastorałkę "Był Pastuszek Bosy". Następnie nadszedł czas na występy odważnych uczestników i ich bliskich. Nie zabrakło także wspólnego kolędowania. Na koniec życzenia złożyła wszystkim nasza Pani Dyrektor. Kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, bardzo cieszymy się, że możemy pielęgnować ją wspólnie.

Dziękujemy wszystkim za obecność i życzymy wszystkim błogosławionych świąt!

• MIKOŁAJKI

Jak co roku, 6 grudnia nasza szkoła zamieniła się w czerwone królestwo Świętego Mikołaja. Kino, wyjście na pizzę, wręczanie prezentów, zabawy śnieżne, ubieranie choinki to tylko część atrakcji, które towrzyszyły dzieciom tego dnia. To był na prawdę piękny dzień.

• 18gru
            • Wirusom i bakteriom mówimy: NIE!

W grudniu klasy 1-3 uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym z pracownikiem sanepidu p. Urszulą Bujkowską. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przenoszą się wirusy i bakterie, jak prawidłowo myć ręce oraz jak się chronić przed chorobami, zwłaszcza grypą. Podczas spotkania dzieci otrzymały ulotki informacyjne oraz łamigłówki związane z zasadami higieny.