• 21lut
            • Rok Alfreda Wierusza-Kowalskiego

Rok 2024 ustanowiony został przez radę miejską w Suwałkach „Rokiem Alfreda Wierusz-Kowalskiego”, w ten sposób władze miasta postanowiły oddać hołd wybitnemu artyście w 175 rocznicę jego urodzin. Obchody zostały zainaugurowane 15 lutego w miejscowym Muzeum Okręgowym otwarciem wystawy pt. "Alfred Wierusz-Kowalski w świetle archiwaliów”. Muzeum od wielu lat gromadzi dzieła i pamiątki związane z rodziną Alfreda Wierusz-Kowalskiego. Obecnie „posiada największą ich kolekcję na świecie”.

Także nasza Szkoła włączyła się w przybliżenie postaci tego „Wielkiego Suwalczanina”. Od tego miesiąca na parterze szkoły prezentowana jest gazetka okolicznościowa, poświęcona twórczości  malarza. W bibliotece szkolnej do końca roku można oglądać wystawę książek pt. „Życie i twórczość Alfreda Wierusz-Kowalskiego”, a w kilu miejscach szkoły prezentowane są również szczegółowe wydarzenia zaplanowanych obchodów Roku Alfreda Wierusz-Kowalskiego przez miasto Suwałki. W marcu, kwietniu i maju  nauczycielka plastyki przeprowadzi w klasach 4 - 7 konkursy plastyczne związane z najczęściej rozpoznawalną  tematyką obrazów  Alfreda Wierusz-Kowalskiego czyli „Wilk” pt. „Czy ktoś widział wilka w lesie”. Organizatorzy obchodów szkolnych mają cichą nadzieję, że uczniowie szkoły od tej pory będą wiedzieli dlaczego jedna z większych i znaczących ulic miasta ma za patrona tego artystę.

• 18lut
            • KOCHAĆ, LUBIĆ, SZANOWAĆ… WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ.

Candy, flowers, heart-shaped notes — what’s not to like about Valentine’s Day? This sweet celebration, which happens every year on February 14, is all about spreading the love.

Środa (14.02.2024.) upłynęła w naszej klasie w atmosferze miłości, szacunku i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadający jak co roku na dzień 14 lutego.

Klasa I A skupiła się podczas zajęć na przyjaźni, dlatego obchodziliśmy to święto kolorując (każda osoba dla siebie samej) serduszko z napisami po angielsku, a następnie mniejsze Kartki Walentynkowe dla wybranej koleżanki i kolegi w klasie.

"Czas walentynkowy" na lekcji języka angielskiego był dla uczniów klasy I A czasem pełnym uśmiechu, ciepłych słów i gestów przyjaźni.

Zajęcia przeprowadziła pani Kamila Życzkowska – Kolenkiewicz.

• 13lut
        • 09lut
        • 06lut
            • Postepowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2024/2025

Nabór do klas pierwszych  rok szk. 2024/2025

Postepowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2024/2025 odbędzie się w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu Vulcan  (dotyczy kandydatów z obwodu i  spoza obwodu)

Link do strony: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/suwalki/

Wypełniony w systemie wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego   o przyjęcie do klasy I

– od 1.03.2024 r. od godz. 8:00 do 14.03.2024 r. do godz. 15:00

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie

– od 15.03.2024 r. do 25.03.2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i listy kandydatów niezakwalifikowanych

– 26.03.2024 r. godz. 9:00

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

– od 26.03.2024 r. od godz. 10:00 do 3.04.2024 r. do godz. 14:00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i listy kandydatów nieprzyjętych – 3.04.2024 r. godz. 15:00

Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły:
              Rodzice kandydatów do klasy pierwszej, zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, zgłaszają dziecko za pomocą systemu elektronicznego.

Wypełnione w systemie zgłoszenie należy wydrukować, podpisać i złożyć w sekretariacie  szkoły.
              Link do systemu: https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/suwalki/

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły:
              Rodzice kandydatów do klasy pierwszej, zamieszkałych poza obwodem szkoły, składają wniosek w systemie elektronicznym.

Wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły, do której dziecko rekrutuje.
              Do wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

• 05lut
            • #Laboratoria Przyszłości. Zajęcia z modelowania i druku 3D

#Laboratoria przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Zakupione materiały i sprzęty z programu #Laboratoria Przyszłości są również wykorzystywane na lekcjach informatyki w naszej szkolne. Dużym zainteresowaniem cieszy się drukarka 3D, z której ostatnio korzystali uczniowie klas ósmych. W trakcie zajęć uczniowie tworzyli w programie przestrzenne modele oraz przygotowywali je do druku w slicerze, a następnie drukowali z wykorzystaniem drukarki 3D.

Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie zdobywali umiejętności z wymiarowania i modelowania przestrzennego. Rozwijali również zwoje zdolności z zakresu grafiki komputerowej i obsługi slicera i drukarki 3D.

#Laboratoria przyszłości #Drukarka 3D