• 18kwi
            • Wycieczka do Warszawy klasy 6a i 7b

11 kwietnia klasy 6a i 7b wybrały się na wycieczkę do Stolicy. Na początku uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat sarmatyzmu. Gościli w pięknej scenerii ogrodu i pałacu w Wilanowie. Dowiedzieli się, kim jest sarmata i jak żyło się królowi w dawnych czasach.

Dużo przeżyć towarzyszyło wszystkim na Niewidzialnej Wystawie. Osoby niewidome oprowadzały klasy po zupełnie ciemnych pomieszczeniach imitujących mieszkanie, las czy ruchliwą ulicę. Było to niezwykłe doświadczenie. Chyba każdy docenił to, że ma zdrowe oczy i może obserwować piękny świat.

Kolejną atrakcją programu był czas wolny w Złotych Tarasach – można było zjeść obiad lub pobuszować w sklepach (niektórzy kupili sobie jakieś drobiazgi).

Jednak najważniejszym punktem na planie wycieczki był spektakl w Och Teatrze          pt.: „Zemsta”. Na scenie można było podziwiać takich aktorów jak: Cezary Żak, Artur Barciś, Wiktor Zborowski, Violetta Arlak czy też Michał Piela (znany z serialu „Ojciec Mateusz”).

Wyjazd był intensywny, jednak rozpalił w uczestnikach duszę podróżnika.

• 30mar
            • PRZYWITANIE WIOSNY KLAS 1-3

27 marca klasy 1-3 wspólnie przywitały Panią Wiosnę. Było bardzo kolorowo, głośno i radośnie. Każda z klas przygotowała i zaprezentowała przed publicznością piosenkę lub wiersz. Tym dniem rozpoczęliśmy przerwę świąteczną. Wszystkim życzymy zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Grażyna Sadowska

• WARSZTATY ROBIENIA PIZZY

W dniu 18 marca br. klasa 1c  uczestniczyła w warsztatach robienia pizzy w Fuki Pizza. Poznaliśmy tajniki wyrabiania ciasta, historię powstania pizzy margaritta. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat specyfiki pracy pizzaiolo. Właściciele lokalu przygotowali nam pyszny poczęstunek-smakowite pizze.Małgorzata Kuriata-Saulewicz

• KIERMASZ WIELKANOCNY

26 marca w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielksnocny. Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Wszystkie zgromadzone środki przeznaczone będą na rozwójświetlicy szkolnej. Było pysznie i pięknie!

• DYKTANDO NIE MUSI BYĆ NUDE

O tym, że polska ortografia bywa trudna wie każdy uczeń, przekonał się o tym również niejeden dorosły. Reguły prawidłowego zapisu bywają bardzo zawiłe, a ćwiczenia ortografii potrzebne. W urozmaiceniu tego procesu klasie 3a pomagają dyktanda gimnastyczne. Zadanie wcale nie jest takie łatwe jak się wydaje, angażuje wszystkie zmysły.

• DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

26 marca obchodziliśmy kolejny Dzień Samorządności. Z tej okazji wybrani uczniowie wcielili się w rolę pracujących w naszej szkole nauczycieli - pełnili dyżury na korytarzach, prowadzili lekcje i obradowali w pokoju nauczycielskim.

• W GRUPIE SIŁA!

W połowie marca klasa 4c uczestniczyła w zajęciach integracyjnych wzmacniających “ducha zespołu”. Były zadania do wykonania, rozgrywki w gry planszowe, a na koniec wspólny seans filmowy.

• ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY

W tym roku obchodzimy 35-lecie nadania imienia Włodzimierza Puchalskiego naszej szkole. Z tej okazji 22 marca odbył się uroczysty apel, podczas którego gościliśmy m.in. prezydenta miasta Czesława Renkiewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Przełomca oraz zastępcę prezydenta Romana Rynkowskiego i naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dorotę Sidorowicz. Obecni byli także przedstawiciele suwalskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Białymstoku, duchowieństwo oraz byli dyrektorzy szkoły.

Mirosława Karwowska

Magdalena Przeborowska

• KANGUR MATEMATYCZNY 2024

21 marca 2024 r. w naszej szkole odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2024. Brało w nim udział aż 63 uczniów. Jak co roku najliczniejszą grupę stanowiły klasy 3 i 4- aż 31 uczniów. Przez 75 minut uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności.

Życzymy jak najwyższych wyników!!!

Beata Paszkiewicz

• "BOŻE SZTUCZKI"

Przed Wielkanocą uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach rekolekcyjnych. Misjonarka,

s. Małgorzata, mówiła o Bogu w niecodzienny sposób - dzieci były oczarowane sztuczkami naszego gościa.

Halina Mielziuk

• 27mar
            • Zawody lekkoatletyczne klas III

W dniu 25.03.2024 r. dziesięcioro uczniów z klas III naszej szkoły wzięło udział w ”Zawodach lekkoatletycznych klas III„ zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 11  w Suwałkach.

Spośród siedmiu szkół biorących udział w zawodach nasi uczniowie stanęli na podium z III miejscem.

Uczniowie zdobyli również  nagrody indywidualne: Maria Letkiewicz za zajęcia I miejsca w skoku w dal dziewcząt (1,95 m), Bartosz Wojdak skok w dal chłopców (1,88m), Lena Dobrjałowska rzut piłką lekarską (4,95 m). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• 24mar
        • 15mar